Menu
Ke stažení
Odkazy
Kontakty

Střípek z ''výzkumu'' na obrazovce ČT

Autor: KatkaVolna - Sobota, 17.11. 2007 - 00:25:18

Dokumenty z "komunistického" archivu FF UK promluvily v televizním filmu Černí a černější. Režisér Ján Novák a historik Pavel Paleček představili v hodinovém dokumentu osudy tří kněží, kteří aktivně spolupracovali s StB. Pro příběh Jindřicha Holečka využili dokumentaristé i dosavadní výsledky našeho výzkumu.

Jindřich Holeček figuroval na počátku sedmdesátých let vedle Miloslava Ransdorfa jako aktivní člen Klubu mladých marxistických historiků - jedné ze vskutku angažovaných studentských organizací na filozofické fakultě. To dokládají dokumenty z Archivu UK. Další životní peripetie Holečka důkladně mapuje dokumentární film, který měl televizní premiéru na počátku listopadu - a předpremiéru právě na Filozofické fakultě UK.


Další veřejnou projekci měli Černí a černější ve čtvrtek 22. listopadu v refektáři benediktinského opatství v Emauzech, kde v panelové diskusi vystoupili PhDr. Pavel Žáček, Ph.D., vládní zmocněnec pro zřízení Ústavu pro studium totalitních režimů, Mgr. Jaroslav Cuhra, Ph.D. z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a Václav Vaško, historik církve a politický vězeň. 
Související odkazy
· Více o tématu
· Další články od autora KatkaVolna
Kontakty
Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek