KSČ na FF UK

Střípek z ''výzkumu'' na obrazovce ČT
Publikováno: Sobota, 17.11. 2007 - 00:25:18
Téma:


Dokumenty z "komunistického" archivu FF UK promluvily v televizním filmu Černí a černější. Režisér Ján Novák a historik Pavel Paleček představili v hodinovém dokumentu osudy tří kněží, kteří aktivně spolupracovali s StB. Pro příběh Jindřicha Holečka využili dokumentaristé i dosavadní výsledky našeho výzkumu.

Jindřich Holeček figuroval na počátku sedmdesátých let vedle Miloslava Ransdorfa jako aktivní člen Klubu mladých marxistických historiků - jedné ze vskutku angažovaných studentských organizací na filozofické fakultě. To dokládají dokumenty z Archivu UK. Další životní peripetie Holečka důkladně mapuje dokumentární film, který měl televizní premiéru na počátku listopadu - a předpremiéru právě na Filozofické fakultě UK.


Další veřejnou projekci měli Černí a černější ve čtvrtek 22. listopadu v refektáři benediktinského opatství v Emauzech, kde v panelové diskusi vystoupili PhDr. Pavel Žáček, Ph.D., vládní zmocněnec pro zřízení Ústavu pro studium totalitních režimů, Mgr. Jaroslav Cuhra, Ph.D. z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a Václav Vaško, historik církve a politický vězeň.

Tento článek si můžete přečíst na webu KSČ na FF UK
http://proverenafakulta.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://proverenafakulta.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=10